Nasz patron
Zobacz nas na facebooku
Raport z ewaluacji problemowej
Rekrutacja
Szkoły ponadgimnazjalne 2016/2017
Dzień otwarty
Rekrutacja do szkół średnich
Szkoła w Ruchu
Wycieczka do Londynu
Projekty edukacyjne
Make It Possible
Enter Your Future
Drogowskazy współpracy
Aktualne zdjęcia
PG3 i Polska Biega
O nas w mediach
Amnesty International w PG3
Projekt Lepsza Szkoła
Prezentacja szkoły.


Fizyka w PG3

Aktualności


Warsztaty dla przedszkolaków

W ramach akcji promocyjnej szkoły oraz zajęć propagujących działania na rzecz praw człowieka odbyły się warsztaty graffiti dla przedszkolaków prowadzone przez opiekuna Szkolnej Grupy Amnesty International- Krzysztofa Kazanowskiego. Gościliśmy u nas starszaków z kilku zaprzyjaźnionych placówek, którzy przy wsparciu prowadzącego poznawali tajniki sztuki szablonowej, a także wysłuchali krótkiej prelekcji na temat Tybetu i projektu Polskiej Akcji Humanitarnej „Zróbmy Pokój”. Zwieńczeniem działań było tworzenie nadruków na plecakach ekologicznych, które zapewniła uczestnikom warsztatów Rada Rodziców naszej szkoły. Przy organizacji nieocenioną pomocą i wsparciem były panie ze świetlicy, które zapewniły przedszkolakom atrakcyjne zabawy, w czasie trwania zajęć w grupach.
Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości Publicznego Przedszkola nr 6 w Kędzierzynie-Koźlu.

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 19 marzec 2018 - 10:21

Komentarze: 0

II Festiwal Praw Człowieka i sukces „jedenastki”!

Już po raz drugi odbył się w Kędzierzynie-Koźlu Festiwal Praw Człowieka zainicjowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika. Kolejny raz uczestniczyła w nim nasza szkoła, tym razem już jako Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11 z oddziałami gimnazjalnymi. W ramach działań propagujących, tym razem, prawa dziecka odbyły się: turniej debat oksfordzkich z udziałem naszej drużyny gimnazjalnej( w składzie Agnieszka Mrówka, Paulina Polka, Jakub Wieczorek i Michał Świątczak), przygotowanie i prezentacja spotu reklamującego ideę praw dziecka(p. Krzysztof Kazanowski i Wiktoria Janysek), plakat (reprezentantką była Katarzyna Kaszuba)oraz forma teatralna (grupa pod kierunkiem pań - Ewy Mikity oraz Joanny Hermanowicz). Ogromnym sukcesem było zwycięstwo naszej grupy teatralnej w kategorii gimnazjalnej. Dlatego składamy uczennicom i opiekunkom serdeczne gratulacje! Zaś uczestnikom projektu bardzo dziękujemy.
Warto dodać, że specjalnymi gośćmi finałowej gali II Festiwalu Praw Człowieka byli: Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, Dyrektorka Amnesty International Polska Draginja Nadaždin oraz przedstawiciele Rzecznika Praw Dziecka i środowisk adwokackich.


Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 19 marzec 2018 - 10:19

Komentarze: 0

World Press Photo 2017

W grudniu 2017 roku klasy 3a i 3b zwiedzały wystawę World Press Photo 2017 w Opolu. Refleksje wzbudzały zdjęcia z życia różnych ludzi oraz różnych kultur. Każdy z uczestników nie tylko skupiał się i zastanawiał nad poszczególnymi fotografiami ale równocześnie miał możliwość wypełnienia karty pracy. To naprawdę bardzo dobra forma pogłębiania swojej wiedzy. Już teraz planujemy zobaczyć taką wystawę w kolejnym roku.
W drodze powrotnej mogliśmy zatrzymać się na jarmarku świątecznym, gdzie każdy mógł nie tylko oglądnąć ale także kupić artykuły świąteczne. To była udana i integrująca nas wycieczka. Opiekunami grupy byli:
p. Stanisława Zasowska – Ścigacz i p. Paweł Serafinowicz

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 09 styczeń 2018 - 11:58

Komentarze: 0

Maraton Pisania Listów 2017

Foto relacja z Maratonu Pisania Listów Amnesty International w PSP nr 11 - Szkolna Grupa nr 41 , nasz wynik to 147 listów !

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 05 styczeń 2018 - 22:27

Komentarze: 0

Jasełka 2017

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 05 styczeń 2018 - 22:21

Komentarze: 0

VII Edycja Dni Kultury i Tradycji Romskiej

W tym roku to już VII Edycja Dni Kultury i Tradycji Romskiej. Gimnazjaliści klas 3a i 3b uczestniczyli w spotkaniu, które odbyło się w Domu Kultury "Chemik". Ich koleżanka Karolina Mirga, uczennica klasy 3b gimnazjum, występowała na scenie w zespole rodzinnym. Cieszymy się z tego, że możemy Ją "wspierać" swoją obecnością. To już po raz trzeci jesteśmy uczestnikami takich spotkań. W tym roku mogliśmy podziwiać występy zespołów z Kędzierzyna-Koźla, Prudnika i Strzelec Opolskich. To była prawdziwa integracja, której mogliśmy doświadczyć. Opiekunami gimnazjalistów byli: p. Beata Baczyńska, p. Stanisława Zasowska-Ścigacz i p. Paweł Serafinowicz.

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 07 grudzień 2017 - 18:53

Komentarze: 0

VII edycja Potyczek z Techniką

W dniu 28.11.2017 r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie – Koźlu odbył się konkurs wiedzy technicznej „potyczki z techniką” dla uczniów gimnazjów powiatu kędzierzyńsko – kozielskiego. Celem konkursu „ Potyczki z techniką ” jest zainteresowanie uczniów praktycznym wykorzystaniem wiedzy technicznej w życiu codziennym, podnoszenie poziomu kultury technicznej oraz zainteresowanie dalszym kształceniem w szkole o profilu technicznym. Naszą szkołę reprezentowali Agnieszka Mrówka, Wiktoria Janysek, Michał Stroka.
Uczniowie musieli rozwiązać zadania z części pisemnej oraz z części praktycznej.
Niektóre zadania przygotowywała Politechnika Opolska. Poziom konkursu był bardzo wysoki.
Nasza 3 - osobowa drużyna „stanęła na pudle” - zdobyła III miejsce. Opiekunem grupy był pan Wojciech Jastrzębowski. Wielkie gratulacje. Życzymy dalszych sukcesów w przyszłości.

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 04 grudzień 2017 - 13:12

Komentarze: 0

Historia Anne Frank w I LO

Bardzo ciekawa inicjatywa I LO w Kędzierzynie-Koźlu, oto relacja uczennic ze Szkolnej Grupy Amnesty International uczestniczących w wystawie.czytaj dalej...

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 21 czerwiec 2017 - 10:19

Komentarze: 0

Projekty w PG 3

W mijającym roku szkolnym uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 3 obok tradycyjnych projektów przygotowanych przez nauczycieli, realizowali również inne, a były to : „Zróbmy Pokój” Polskiej Akcji Humanitarnej oraz klasy drugie uczestniczyły w zajęciach z edukacji ekonomicznej pod hasłem „Bakcyl”. czytaj dalej...

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 21 czerwiec 2017 - 10:14

Komentarze: 0

Nasz ambasador

Dominik Witczak –sportowy ambasador PG 3, siatkarz grający na pozycji atakującego, odchodzi z drużyny ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, mamy nadzieję, że nie zapomni o naszej szkole. Jednocześnie życzymy sukcesów w dalszej karierze!

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 21 czerwiec 2017 - 10:04

Komentarze: 0

Idź do strony       >>