Nasz patron
Zobacz nas na facebooku
Raport z ewaluacji problemowej
Rekrutacja
Szkoły ponadgimnazjalne 2016/2017
Dzień otwarty
Rekrutacja do szkół średnich
Szkoła w Ruchu
Wycieczka do Londynu
Projekty edukacyjne
Make It Possible
Enter Your Future
Drogowskazy współpracy
Aktualne zdjęcia
PG3 i Polska Biega
O nas w mediach
Amnesty International w PG3
Projekt Lepsza Szkoła
Prezentacja szkoły.


Fizyka w PG3

Aktualności


Spotkanie z Wojewodą i Opolskim Kuratorem Oświaty

Spotkania Wojewody Opolskiego i Opolskiego Kuratora Oświaty z dyrektorami,
nauczycielami i rodzicami uczniów szkół województwa opolskiego w poszczególnych
powiatach w związku ze zmianą ustroju szkolnego.

powiat kędzierzyńsko-kozielski

06.12.2016 r.
13.00 – dyrektorzy szkół
15.00 – nauczyciele
17.00 – rodzice uczniów
I Liceum Ogólnokształcące
w Kędzierzynie-Koźlu ul. Piramowicza 36
47-200 Kędzierzyn-Koźle

Jak Państwu podoba się data i godzina? Może warto poprosić o zmianę terminu?

Kontakt do kuratorium:

kontakt@kuratorium.opole.pl

Kontakt do wojewody:

https://www.opole.uw.gov.pl/kontakt

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 02 grudzień 2016 - 11:59

Komentarze: 0

Święto Niepodległości w Kędzierzynie-Koźlu

Jak co roku, nasza szkoła bierze udział w obchodach Święta Niepodległości na terenie miasta. W dniu 11 listopada 2016 r. podczas piątkowych uroczystości szkołę reprezentowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z pocztem sztandarowym Publicznego Gimnazjum nr 3 im.Kard. Stefana Wyszyńskiego w K-Koźlu oraz opiekunem SU Panią Agnieszką Garus-Saramak. O godz. 10.00 uroczystości rozpoczęła msza święta w kozielskim kościele parafialnym pw. św. Zygmunta
i św. Jadwigi Śląskiej, gdzie została odprawiona msza za Ojczyznę. Następnie uczestnicy mszy w asyście pocztów sztandarowych oraz orkiestry dętej Erharda Sklebisa przemaszerowali ulicami Koźla z kościoła do Domu Kultury "Koźle", gdzie wspólnie śpiewano pieśni patriotyczne,
a uroczystość uświetnił występ chóru Cantabile.

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 17 listopad 2016 - 22:19

Komentarze: 0

Rodzice, dzieci potrzebują Waszej pomocy!

Jesteśmy grupą rodziców zaniepokojonych projektem zmian w edukacji. Wiemy, że w oświacie jest wiele do naprawienia. Teraz jednak najważniejsze jest powstrzymanie zapowiadanej reformy.
Ten projekt jest szkodliwy. Mówią o tym naukowcy, nauczyciele, eksperci i samorządowcy. Wskazują na chaos organizacyjny i olbrzymie koszty finansowe. Alarmują, że ofiarami tego eksperymentu padną nasze dzieci, które stracą szansę na dobrą edukację i lepszą przyszłość.
Dlaczego ta zmiana jest zła? Wyjaśnia to nasza ulotka. Przeczytajcie ją, wydrukujcie i rozdajcie znajomym, zanieście do szkoły na wywiadówkę.
Czy wiecie, że jeżeli Wasze dziecko chodzi teraz do szkoły podstawowej, będzie narażone na przemoc ze strony 15-latków lub nawet starszych uczniów, a w „trudnym wieku" trafi na nauczycieli nieprzygotowanych do radzenia sobie z tą grupą wiekową?
Czy wiecie, że jeżeli Wasze dziecko chodzi teraz do VI kl. szkoły podstawowej lub I kl. gimnazjum, dotknie je "kumulacja roczników" – w 2019 r. będą rywalizować o miejsce w liceum uczniowie kończący gimnazjum oraz ósmą klasę szkoły podstawowej (o te miejsca będzie się ubiegać ok. 720 tys. zamiast ok. 360 tys. uczniów)?
Czy wiecie, że jeżeli Wasze dziecko chodzi teraz do samodzielnego gimnazjum, zostanie w przyszłym roku przeniesione do innego budynku, do szkoły (podstawowej lub liceum), do której zostanie włączone gimnazjum? Że zmieni nauczycieli? Lub też spędzi kolejne lata w szkole przeznaczonej do likwidacji, z której ucieka kadra?
Czasu jest niewiele - ministerstwo chce w ciągu kilku najbliższych tygodni przeprowadzić ustawę przez parlament. W całej Polsce rodzice się mobilizują – organizują w grupy na Facebooku, podpisują petycje, manifestują wraz z nauczycielami, piszą listy do MEN, polityków i samorządowców, pikietują pod gimnazjami. Jesteśmy jedną z takich grup.
Jeżeli los dzieci nie jest Wam obojętny, podpiszcie petycję „STOP kumulacji roczników” pod adresem www.stopkumulacji.pl To najskuteczniejsza z prawnego punktu widzenia forma protestu przeciwko destrukcyjnym zmianom w oświacie. Nawet jeśli Wasze dzieci nie znalazły się wśród pechowych roczników, możecie swoim podpisem wyrazić sprzeciw wobec forsowanych zmian.
Jedźcie z nami na manifestację do Warszawy 19 listopada. Swój udział zapowiadają rodzice z całego kraju. Na Pomorzu ZNP oferuje miejsca dla rodziców w autokarze. Prosimy o zgłoszenia na adres kontakt@edukoszmar.pl.
Więcej informacji:
www.facebook.com/ZatrzymacEdukoszmar/
www.edukoszmar.pl
kontakt@edukoszmar.pl
Inicjatywa Rodziców Zatrzymać Edukoszmar

Adresy, skąd można ściągnąć tekst maila i ulotkę:
tnij.org/rodzicemail
tnij.org/rodziceulotkadoc
tnij.org/rodziceulotkapdf

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 13 listopad 2016 - 21:57

Komentarze: 0

Wywiad Denisa dla TVP Sport

Kolejny udany start ma za sobą nasz parabadmintonista Denis Grzesiuk.
W Pabianicach startował w połączonych klasach SL3-SL4 i pokonał wszystkich rywali. Wśród pokonanych byli m.in. inni kadrowicze – uczestnicy niedawnych ME w Holandii. Teraz przed Denisem czas wytężonej pracy na treningach do wiosny 2017r., kiedy to w Hiszpanii zainauguruje cykl turniejów międzynarodowych, których kulminacją będą Mistrzostwa Świata w Korei.
Oprócz przeżytych emocji sportowych, Denis miał okazję również opowiedzieć o swojej dotychczasowej karierze sportowej i wpływie sportu na własne życie, ekipie TVP Sport, przygotowującej program „Pełnosprawni” poświęcony parabadmintonowi.

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 08 listopad 2016 - 22:34

Komentarze: 0

Uczeń naszej szkoły uczestnikiem Mistrzostw Europy !

Po raz trzeci Denis Grzesiuk wziął udział
w międzynarodowych zawodach parabadmintona. Tym razem ranga była bardzo wysoka. Nasz uczeń uczestniczył wraz
z reprezentacją Polski w Mistrzostwach Europy
w Parabadmintonie, które odbywały się w Beek w Holandii. Turniej trwał od 27 do 30 października. W dniu poprzedzającym mecze odbyło się uroczyste otwarcie Mistrzostw. Na halę zostały wprowadzone przez zawodników flagi narodowe, każdego z 21 państw. Polską flagę wniósł Denis. czytaj dalej...


Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 02 listopad 2016 - 16:58

Komentarze: 0

Mamy siłownię !

Po dwunastu latach starań nasza szkoła wzbogaciła się o nowe pomieszczenia do ćwiczeń. Przy okazji uroczystego otwarcia siłowni i sali do zajęć z kultury fizycznej, uczniowie oraz zaproszeni goście mieli okazję zobaczyć inscenizację prezentującą historię sportu od czasów antycznych do współczesności oraz przybliżone zostały największe sukcesy reprezentantów gimnazjum w różnych dyscyplinach i konkurencjach. Osobami, które zaszczyciły swoją obecnością wspomniane wydarzenie, były: Prezydent Miasta Kędzierzyna-Koźla Pani Sabina Nowosielska, przedstawiciele Opolskiego Kuratorium Oświaty, Kierownik Wydziału Oświaty i Wychowania UM Pani Bożena Jankowska, Pani Dorota Mrówka radna miejska i przedstawiciel Rady Rodziców PG 3, dyrektorzy zaprzyjaźnionych przedszkoli i szkół, a także zawodnicy Klubu Sportowego ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Grzegorz Pająk i Dominik Witczak. Z tym drugim Gimnazjum nr 3 podpisało List Intencyjny o współpracy.Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 18 październik 2016 - 22:36

Komentarze: 0

Dominik Witczak ambasadorem PG 3 !

Podczas uroczystego otwarcia siłowni w naszym gimnazjum doszło do podpisania Listu Intencyjnego o współpracy szkoły z siatkarzem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Dominikiem Witczakiem- atakującym drużyny Mistrzów Polski. Zawodnik będzie ambasadorem szkoły, ale przede wszystkim promotorem idei integracji z osobami niepełnosprawnymi poprzez sport. Liczymy na owocną współpracę i życzymy sukcesów!
zdjęcia: Jarosław Jurkowski

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 18 październik 2016 - 22:31

Komentarze: 0

Nagrodzony nauczyciel

12 października 2016 r. w Teatrze im. J. Kochanowskiego w Opolu odbyła się wojewódzka uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W czasie jej trwania wręczone zostały odznaczenia i nagrody dla najbardziej zasłużonych nauczycieli Opolszczyzny. Wśród wyróżnionych w tym roku, Nagrodą Opolskiego Kuratora Oświaty znalazł się także reprezentant naszego gimnazjum, był nim pan Krzysztof Kazanowski, nauczyciel historii, geografii i WOS, opiekun Szkolnej Grupy Amnesty International oraz rzecznik prasowy szkoły i Pełnomocnik Dyrekcji ds. Równego Traktowania. Gratulujemy!


zdjęcie: Sławomir Mielnik NTO

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 18 październik 2016 - 22:25

Komentarze: 0

Protestują nauczyciele i uczniowie

Reforma edukacji wzbudza ogromne emocje. 10 października nauczyciele wyrazili swój sprzeciw podczas pikiet i manifestacji w 17 miastach wojewódzkich Polski. W mniejszych miejscowościach inicjowano różnego typu działania ukazujące problemy wynikające z reformy oświaty. W Publicznym Gimnazjum nr 3 uczniowie również podjęli akcję, która była protestem przeciw planowanym zmianom. Przez kilka dni ponad 80 % uczniów podpisało się pod petycją Samorządu Uczniowskiego do minister edukacji. Ponadto kilkadziesiąt osób wzięło udział w akcji wysyłania „pocztówek” z życzeniami z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którym przyświecało hasło: „ Szkoła jest nasza. Nie dla szkodliwej reformy!” Natomiast większość nauczycieli i pracownicy obsługi, uczestniczący w uroczystej akademii udekorowani byli przypinkami z napisem „Nie dla likwidacji gimnazjów”.

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 18 październik 2016 - 22:22

Komentarze: 0

Międzynarodowa Olimpiada Sportowa w Lekkiej Atletyce

Ogromnym sukcesem uczniów Publicznego Gimnazjum Nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu zakończył się udział w "XX Jubileuszowej Międzynarodowej Olimpiadzie Sportowej w Lekkiej Atletyce", która odbyła się w czeskiej miejscowości Frydek Mistek. W imprezie tej wystartowała rekordowa ilość zawodników i zespołów reprezentujących Polskę, Słowację i Czechy. Wśród 25 zespołów reprezentowane były między innymi szkoły czytaj dalej...

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 01 październik 2016 - 12:43

Komentarze: 0

Idź do strony       >>