Nasz patron
Zobacz nas na facebooku
Raport z ewaluacji problemowej
Rekrutacja
Szkoły ponadgimnazjalne 2016/2017
Dzień otwarty
Rekrutacja do szkół średnich
Szkoła w Ruchu
Wycieczka do Londynu
Projekty edukacyjne
Make It Possible
Enter Your Future
Drogowskazy współpracy
Aktualne zdjęcia
PG3 i Polska Biega
O nas w mediach
Amnesty International w PG3
Projekt Lepsza Szkoła
Prezentacja szkoły.


Fizyka w PG3

Aktualności

Reforma oświaty w Kędzierzynie-Koźlu – spotkania informacyjne

Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów PG3 na spotkanie informacyjne z władzami naszego miasta. Spotkanie dotyczyć będzie reformy oświaty, która rozpocznie się w roku szkolnym 2017/2018.

Podczas spotkania zostaną omówione sposoby dostosowania funkcjonowania szkół do nowego prawa.

Uczniowie kończący klasę VI w roku szkolnym 2016/2017 staną się uczniami VII klasy szkoły podstawowej. W ten sposób rozpocznie się stopniowe wygaszanie gimnazjów, które od 1 września 2019 r. przestaną funkcjonować w systemie polskiej oświaty.
Czas i miejsce spotkania:
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11 ul. Partyzantów 30 18.01.2017 godz. 16.00 (środa)

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 17 styczeń 2017 - 14:16

Komentarze wyłączone

Denis Grzesiuk w TVP1

W sobotę w TVP1 w programie "Pełnosprawni" ukazał się reportaż o parabadmintonie z udziałem Denisa Grzesiuka i pana Tomasza Zioło. Kto chce zobaczyć, to we wtorek 10 stycznia o 16.55 będzie powtórka na TVP Sport lub w internecie:
Kliknij link
Reportaż jest trzecim materiałem w tej audycji.Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 09 styczeń 2017 - 22:38

Komentarze: 0

Gimnazjaliści z PG 3 w stolicy

W tym roku szkolnym w październiku, nasi gimnazjaliści zwiedzali stolicę Polski. Program był wypełniony po brzegi. Przebywaliśmy w wielu zakątkach Warszawy oraz
w Niepokalanowie i Żelazowej Woli.. czytaj dalej...


Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 20 grudzień 2016 - 12:15

Komentarze: 0

Tydzień Praw Człowieka

Jak co roku w Gimnazjum nr 3 promowaliśmy ideę praw człowieka w okresie poprzedzającym 10 grudnia kiedy to została uchwalona Powszechna Deklaracja Praw Człowieka. Obok prelekcji na temat AIDS, która odbyła się w klasach III, pierwszakom oraz klasom drugim, zaprezentowane zostało szkolenie Amnesty International pt. „Odkryj siłę praw człowieka”. Ponadto zorganizowaliśmy zbiórkę publiczną z cegiełkami, połączoną z promocją Maratonu Pisania Listów, który w naszej szkole odbył się 9 grudnia. Napisaliśmy w sumie 163 listy, a kwota którą udało się zebrać to 95 zł.
Wszystkim uczestnikom i darczyńcom serdecznie dziękujemy!Szkolna Grupa Amnesty International 41

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 12 grudzień 2016 - 22:45

Komentarze: 0

Maraton Pisania Listów

Maraton Pisania Listów Amnesty International w PG 3 odbywa się 9.12. (piątek) w godzinach 17.00 - 21.30
Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli oraz personel.
NAPISZ LIST i ZMIEŃ CZYJEŚ ŻYCIE!

zobacz również: Amnesty International w pg3

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 08 grudzień 2016 - 17:08

Komentarze: 0

Spotkanie z Wojewodą i Opolskim Kuratorem Oświaty

Spotkania Wojewody Opolskiego i Opolskiego Kuratora Oświaty z dyrektorami,
nauczycielami i rodzicami uczniów szkół województwa opolskiego w poszczególnych
powiatach w związku ze zmianą ustroju szkolnego.

powiat kędzierzyńsko-kozielski

06.12.2016 r.
13.00 – dyrektorzy szkół
15.00 – nauczyciele
17.00 – rodzice uczniów
I Liceum Ogólnokształcące
w Kędzierzynie-Koźlu ul. Piramowicza 36
47-200 Kędzierzyn-Koźle

Jak Państwu podoba się data i godzina? Może warto poprosić o zmianę terminu?

Kontakt do kuratorium:

kontakt@kuratorium.opole.pl

Kontakt do wojewody:

https://www.opole.uw.gov.pl/kontakt

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 02 grudzień 2016 - 11:59

Komentarze: 0

Święto Niepodległości w Kędzierzynie-Koźlu

Jak co roku, nasza szkoła bierze udział w obchodach Święta Niepodległości na terenie miasta. W dniu 11 listopada 2016 r. podczas piątkowych uroczystości szkołę reprezentowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z pocztem sztandarowym Publicznego Gimnazjum nr 3 im.Kard. Stefana Wyszyńskiego w K-Koźlu oraz opiekunem SU Panią Agnieszką Garus-Saramak. O godz. 10.00 uroczystości rozpoczęła msza święta w kozielskim kościele parafialnym pw. św. Zygmunta
i św. Jadwigi Śląskiej, gdzie została odprawiona msza za Ojczyznę. Następnie uczestnicy mszy w asyście pocztów sztandarowych oraz orkiestry dętej Erharda Sklebisa przemaszerowali ulicami Koźla z kościoła do Domu Kultury "Koźle", gdzie wspólnie śpiewano pieśni patriotyczne,
a uroczystość uświetnił występ chóru Cantabile.

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 17 listopad 2016 - 22:19

Komentarze: 0

Rodzice, dzieci potrzebują Waszej pomocy!

Jesteśmy grupą rodziców zaniepokojonych projektem zmian w edukacji. Wiemy, że w oświacie jest wiele do naprawienia. Teraz jednak najważniejsze jest powstrzymanie zapowiadanej reformy.
Ten projekt jest szkodliwy. Mówią o tym naukowcy, nauczyciele, eksperci i samorządowcy. Wskazują na chaos organizacyjny i olbrzymie koszty finansowe. Alarmują, że ofiarami tego eksperymentu padną nasze dzieci, które stracą szansę na dobrą edukację i lepszą przyszłość.
Dlaczego ta zmiana jest zła? Wyjaśnia to nasza ulotka. Przeczytajcie ją, wydrukujcie i rozdajcie znajomym, zanieście do szkoły na wywiadówkę.
Czy wiecie, że jeżeli Wasze dziecko chodzi teraz do szkoły podstawowej, będzie narażone na przemoc ze strony 15-latków lub nawet starszych uczniów, a w „trudnym wieku" trafi na nauczycieli nieprzygotowanych do radzenia sobie z tą grupą wiekową?
Czy wiecie, że jeżeli Wasze dziecko chodzi teraz do VI kl. szkoły podstawowej lub I kl. gimnazjum, dotknie je "kumulacja roczników" – w 2019 r. będą rywalizować o miejsce w liceum uczniowie kończący gimnazjum oraz ósmą klasę szkoły podstawowej (o te miejsca będzie się ubiegać ok. 720 tys. zamiast ok. 360 tys. uczniów)?
Czy wiecie, że jeżeli Wasze dziecko chodzi teraz do samodzielnego gimnazjum, zostanie w przyszłym roku przeniesione do innego budynku, do szkoły (podstawowej lub liceum), do której zostanie włączone gimnazjum? Że zmieni nauczycieli? Lub też spędzi kolejne lata w szkole przeznaczonej do likwidacji, z której ucieka kadra?
Czasu jest niewiele - ministerstwo chce w ciągu kilku najbliższych tygodni przeprowadzić ustawę przez parlament. W całej Polsce rodzice się mobilizują – organizują w grupy na Facebooku, podpisują petycje, manifestują wraz z nauczycielami, piszą listy do MEN, polityków i samorządowców, pikietują pod gimnazjami. Jesteśmy jedną z takich grup.
Jeżeli los dzieci nie jest Wam obojętny, podpiszcie petycję „STOP kumulacji roczników” pod adresem www.stopkumulacji.pl To najskuteczniejsza z prawnego punktu widzenia forma protestu przeciwko destrukcyjnym zmianom w oświacie. Nawet jeśli Wasze dzieci nie znalazły się wśród pechowych roczników, możecie swoim podpisem wyrazić sprzeciw wobec forsowanych zmian.
Jedźcie z nami na manifestację do Warszawy 19 listopada. Swój udział zapowiadają rodzice z całego kraju. Na Pomorzu ZNP oferuje miejsca dla rodziców w autokarze. Prosimy o zgłoszenia na adres kontakt@edukoszmar.pl.
Więcej informacji:
www.facebook.com/ZatrzymacEdukoszmar/
www.edukoszmar.pl
kontakt@edukoszmar.pl
Inicjatywa Rodziców Zatrzymać Edukoszmar

Adresy, skąd można ściągnąć tekst maila i ulotkę:
tnij.org/rodzicemail
tnij.org/rodziceulotkadoc
tnij.org/rodziceulotkapdf

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 13 listopad 2016 - 21:57

Komentarze: 0

Wywiad Denisa dla TVP Sport

Kolejny udany start ma za sobą nasz parabadmintonista Denis Grzesiuk.
W Pabianicach startował w połączonych klasach SL3-SL4 i pokonał wszystkich rywali. Wśród pokonanych byli m.in. inni kadrowicze – uczestnicy niedawnych ME w Holandii. Teraz przed Denisem czas wytężonej pracy na treningach do wiosny 2017r., kiedy to w Hiszpanii zainauguruje cykl turniejów międzynarodowych, których kulminacją będą Mistrzostwa Świata w Korei.
Oprócz przeżytych emocji sportowych, Denis miał okazję również opowiedzieć o swojej dotychczasowej karierze sportowej i wpływie sportu na własne życie, ekipie TVP Sport, przygotowującej program „Pełnosprawni” poświęcony parabadmintonowi.

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 08 listopad 2016 - 22:34

Komentarze: 0

Uczeń naszej szkoły uczestnikiem Mistrzostw Europy !

Po raz trzeci Denis Grzesiuk wziął udział
w międzynarodowych zawodach parabadmintona. Tym razem ranga była bardzo wysoka. Nasz uczeń uczestniczył wraz
z reprezentacją Polski w Mistrzostwach Europy
w Parabadmintonie, które odbywały się w Beek w Holandii. Turniej trwał od 27 do 30 października. W dniu poprzedzającym mecze odbyło się uroczyste otwarcie Mistrzostw. Na halę zostały wprowadzone przez zawodników flagi narodowe, każdego z 21 państw. Polską flagę wniósł Denis. czytaj dalej...


Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 02 listopad 2016 - 16:58

Komentarze: 0

Idź do strony   <<        >>