Polska biega


Polska biega 2013


Zawody rozpoczęły się o godzinie 10.00 od wspólnej rozgrzewki. O 10.10 wystartowały przedszkolaki, potem uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. W biegu na dystansie 2000 m. wystartowało 43 zawodników. Po biegu każdy otrzymywał wodę mineralną, owoce i słodycze. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy, imienny certyfikat udziału w zawodach, przygotowany przez M.O.S.i R. Kędzierzyn - Koźle. Najstarsi i najmłodsi biegacze i biegaczki nagrodzeni zostali pucharami. Po zawodach , w czasie festynu organizowanego przez Gimnazjum nr 3 w Kędzierzynie - Koźlu zawodnicy losowali przygotowane dzięki Sponsorom nagrody rzeczowe. To była naprawdę świetna zabawa. Dzięki bezinteresownemu zaangażowaniu wielu wspaniałych ludzi : wolontariuszy, nauczycieli Naszego Gimnazjum, obsłudze technicznej, ratownikom medycznym, straży miejskiej i wiernym kibicom, wszyscy świetnie i bezpiecznie się bawili. Pragniemy Wam wszystkim serdecznie podziękować i liczymy że za rok spotkamy się znowu, w czasie jubileuszu Akcji Polska Biega! Do zobaczenia za rok!
Piotr Osóbka
maj 2012- TRÓJKA POBIEGAŁA!!!


W minioną sobotę odbył się kolejna, już ósma impreza biegowa Polska Biega.
Po rocznej przerwie , tradycyjnie w Parku Orderu Uśmiechu , bieg zorganizowała Publiczna Szkoła nr 9, a głównodowodzącym był nauczyciel w.f. tejże szkoły Tomasz Tyczyński.
Po raz pierwszy w historii biegu wzięła w nim udział grupa zabieganej młodzieży z Naszej Szkoły. Choć w tej zabawie nie wynik jest najważniejszy a sam udział, to debiut udał się nadzwyczajnie! Młodzież z naszej szkoły aż czterokrotnie zajmowała miejsca w pierwszych trójkach. Wśród dziewcząt z gimnazjum triumfowała Angelika Celner a na drugim miejscu zameldowała się Aleksandra Topór. W kategorii chłopców na trzecim miejscu bieg ukończył Kamil Jankowski a na drugim Sebastian Łasut . W kategorii dorosłych biegaczy na pozycji numer 2 bieg ukończył Piotr Osóbka , nauczyciel w.f. w Gimnazjum nr 3.Każdy z uczestników po pokonaniu trasy o długości ok. 1300m . otrzymał pamiątkowy dyplom. Naszą szkołę reprezentowali : Bartłomiej Komodziński , Przemysław Komander i Kamil Jankowski z klas pierwszych, Angelika Celner i Aleksandra Topór z klas drugich. Najliczniejszą grupę stanowili trzecioklasiści którzy biegali w składzie: Izabela Kasprzyk, Izabela Nowak , Natalia Połowniak, Dominik Wzorek, Maciej Pawłowicz i Sebastian Łasut. Grono Pedagogiczne reprezentowali Piotr Osóbka i Grzegorz Baczyński który całość uwiecznił w fotoreportażu. Pragniemy pogratulować wszystkim uczestnikom tej wspaniałej imprezy i jej organizatorom. Tym pierwszym za wielkie serce do sportowej rywalizacji – wszak wszyscy bieg ukończyli, tym drugim za jej wzorową organizację .
Mamy nadzieję, że udział w akcji Polska Biega stanie się tradycją uczniów Naszego Gimnazjum.
Zatem – oby biegaczek i biegaczy przybywało i do zobaczenia za rok!!!>>>Zobacz galerię