Make it possibleKolejny raz PG-3 wzięło udział w międzynarodowym projekcie organizacji AISEC: „ Make it Possibile”. W dniach 09.12-13.12.2013 r. gościliśmy w naszej szkole dwoje studentów (wolontariuszy): Massiel z Kostaryki i Gulliermo z Meksyku. Celem spotkań z młodzieżą było przybliżenie problemów cywilizacyjnych państw rozwijających się. Było to związane z tematyką poruszaną na lekcjach języka angielskiego, geografii czy wiedzy o społeczeństwie.
Był to bardzo pracowity tydzień. Oto krótki reportaż z wizyty wolontariuszy w naszej szkole.

Poniedziałek-09.12.2013 r.Massiel i Gulliermo przybyli do naszej szkoły. Był to dzień integracyjny-spotkanie z dyrekcją, omówienie planu pobytu i spotkanie z uczniami.
Pierwsze zajęcia miały na celu poznanie historii, geografii oraz kultury Kostaryki i Meksyku. Wyczerpujące i świetnie przygotowane przez studentów prezentacje oraz zajęcia interaktywne pozwoliły nam choć przez chwile znaleźć się w ich rodzinnych krajach.
Po zakończeniu zajęć w godzinach popołudniowych nasi goście w towarzystwie uczniów klasy językowej poznawali najciekawsze zakątki naszego miasta.

Wtorek-10.12.2013 r.Był to dzień pełen wrażeń. Wspólnie z ZSM nr 2 ( którym przebywał William z Australii ) i uczniami obu szkół wzięliśmy udział w wycieczce do Opola.
W planach było zwiedzanie wystawy Word Press Photo, spacer po Opolu oraz zajęcia na kręgielni ,,Szara Willa”. Po wspaniałej integracyjnej zabawie i powrocie do Kędzierzyna Massie i Gulliermo ponownie pogłębiali wiedzę związaną z naszym miastem.

Środa-11.12.2013 r.Po krótkich porannych zajęciach udaliśmy się do ZSM nr 2, gdzie odbyło się wspólne śniadanie z Sekretarzem Miasta Kędzierzyna-Koźla p. Wiesławem Księskim oraz nauczycielami i dyrekcją obu szkół.
Po powrocie do szkoły odbyły się warsztaty poruszające kwestie problemów państw rozwijających się, objętych szczególnym zainteresowaniem ONZ.
Najwięcej emocji wzbudziło popołudniowe: mecz ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z zespołem Fridrishafen z Niemiec, na które wspólnie ze studentami i młodzieżą wybraliśmy się do Hali Azoty. Dzięki dopingowi naszych gości ZAKSA wygrała.

Czwartek-12.12.2013 r.Postanowiliśmy zaprosić do PG-3 uczniów klas 6 z SP-5 i SP-11. Wspólnie z grupą naszych uczniów studenci przedstawili przyszłym gimnazjalistom historię swoich krajów. Była to również okazja do wspólnych konwersacji w języku angielskim. Studenci zachęcali młodzież do nauki języka wskazując korzyści wynikające z możliwości podróżowania po świecie i swobodnego porozumiewania się.
W godzinach popołudniowych studenci zwiedzili Górę Św. Anny i podziwiali jeden z największych amfiteatrów w Europie oraz wyjątkowy w tym regionie zespół budowli sakralnych.

Piątek-13.12.2013 r.

Wspólnie z grupą Amnesty International działającą przy PG-3 Massiel i Gulliermo wzięli udział w działaniach związanych z Tygodniem praw człowieka. Wspólnie ze szkolną grupą AI uczestniczyli w zajęciach o przestrzeganiu praw człowieka w Meksyku i Kostaryce. Po tygodniu wspólnej pracy przyszła pora na pożegnanie. Buena suerte y nos vemos.